Kontakt: + 48 799 721 649

kontakt@termhaus.com

7.00-16.00

Poniedziałek-Sobota

 

To rozwiązanie dla osób, którym zależy na pełnym wykorzystaniu powstałego ciepła.

       

 

 

 

                          

   

 

 

                          

   

 

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym może zostać użyty do ogrzania nie tylko pomieszczenia, ale i wody. Dodatkowo, budowa tego rodzaju kominka różni się od konstrukcji innych wkładów. Wewnątrz płaszcza kominka przepływa woda, która zbiera ciepło wydzielane wewnątrz komory. Następnie wydostaje się ona z wkładu i przechodzi do instalacji grzewczej, która rozprowadza ogrzaną wodę do podłogówki oraz zbiornika wody użytkowej. Nasze wkłady kominkowe z płaszczem wodnym zostały też dodatkowo wyposażone w specjalną wężownicę. To miedziana rurka wbudowana w kominek służy głównie jako zabezpieczenie przed przegrzaniem. Kominki z płaszczem wodnym to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Jest tak ze względu na dużą wydajność i moc nominalną tego rodzaju wkładów. Poza tym ogrzewanie domu z ich pomocą jest po prostu łatwe, a także pozwala na pewne oszczędności. Przyjemny i bezproblemowy sposób czyszczenia. Wygodne rozwiązania zastosowane w naszych wkładach kominowych z płaszczem wodnym znacznie ułatwiają ich użytkowanie. Nasze wkłady posiadają również wygodny, wyjmowany ruszt, który również pozwoli Ci szybko wymieść popiół. Co więcej, estetyczna szyba dekoracyjna podkreśli nowoczesny wygląd Twojego wnętrza.

Foto : KRATKI.pl

Rodzinie marzy się kominek, a Ty zastanawiasz się, skąd właściwie bierze się taka popularność tego urządzenia? Wszyscy wiemy, że żywioł ognia od zawsze miał kluczowe znaczenie dla ludzkości.  Zapewniał nie tylko rozwój, lecz także ciepło i bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że wciąż ulegamy urokowi iskrzących się płomieni – jego bliskość wprawia nas w dobry nastrój i daje poczucie komfortu. Nie zmienia to jednak faktu, że z zakupem kominka może wiązać się wiele obaw. Co jeśli nie jesteś przekonany, czy kominek to odpowiednie rozwiązanie dla Was? Czy jego obsługa może Cię przerosnąć?

Obawy związane z wdrożeniem kominka

Wiele osób rezygnuje z zakupu kominka do swojego domu lub mieszkania ze względu na obawy związane z jego eksploatacją. Z pewnością łatwo wczuć się w sytuację, w której rodzina od dawna naciska na zakup tego urządzenia, a Tobie trudno nie podejść do tego pomysłu sceptycznie. Wyobrażasz sobie ogrom technicznych obowiązków, które pewnie spadną na Twoje barki. Co jeśli obsługa kominka okaże się trudna i nieprzyjemna? W domu będzie panował bałagan, a zamiast wspólnych chwil przy ciepłym palenisku czekają Was kłótnie i wymówki.

Obawy często dotyczą właśnie trudności w montażu i eksploatacji kominka oraz tego, że jego użytkowanie zamieni dom w pobojowisko. Wiele osób spodziewa się sadzy, brudu i zapachu spalenizny. Inni z kolei martwią się o bezpieczeństwo i koszty takiej inwestycji. Zapewne Ty również masz takie obawy, ale czy są one uzasadnione?

Obalmy te mity!

Większość obiekcji dotyczących zakupu kominka bierze się z popularnych mitów na temat jego użytkowania. Warto dokładnie się im przyjrzeć i raz na zawsze obalić nieprawdziwe stwierdzenia, które powstrzymują Cię przed jego zakupem.

I. Kominek to marnotrawstwo czasu

Do podstawowych obaw należy ta, że rozpalanie i gaszenie ognia będzie zabierało mnóstwo czasu. Tymczasem każdy użytkownik kominka potwierdzi, że na rozpalenie ognia wystarczy zaledwie kilka minut, a jego gaszeniem nie musimy się zanadto przejmować – wystarczy, że przestaniemy dokładać paliwa. Nie ma co też zaprzątać sobie głowy rąbaniem drewna, jeśli nie ma się na to ochoty. Na rynku jest dostępny gotowy surowiec, który doskonale sprawdzi się jako paliwo. Z kolei w przypadku kominków gazowych cieszenie się ciepłem ognia to kwestia…jednego pstryknięcia na pilocie.

II. Kominek jest trudny w montażu i obsłudze

Wiele osób obawia się trudności przy montażu i eksploatacji kominka, tymczasem nie ma nic bardziej mylnego! Współczesne kominki (bez płaszcza wodnego) nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Wiele modeli nie wymaga też specyficznych umiejętności, aby móc je zamontować, w przypadku innych (płaszcz wodny) warto po prostu jednorazowo skorzystać z fachowej pomocy firmy, od której zakupiliśmy produkt. Jeśli zaś chodzi o codzienne użytkowanie kominka, to dziś te urządzenia są projektowane tak, by ich obsługa była prosta i intuicyjna.  Jeśli będziesz pamiętał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dość regularnie sprawdzał stan urządzenia i korzystał z dobrej jakości paliwa – z pewnością obędzie się bez wpadek.

III. Kominek = bałagan

Kominki niesłusznie kojarzą nam się z chaosem, nad którym trudno zapanować. Tymczasem poprawnie użytkowany nie wprowadzi bałaganu w otaczającej go przestrzeni. W przypadku tradycyjnego kominka warto wydzielić strefę, w której będziesz przechowywać paliwo. Dzięki temu unikniesz roznoszenia się kawałków drewna po domu. Kominki gazowe i biokominki nie pozostawiają z kolei żadnych zanieczyszczeń.

 

IV. Kominek zniszczy ściany

Być może obawiasz się również, że po zakupie kominka czeka Cię odmalowywanie ścian (o zgrozo!). Z tym problemem też możesz sobie poradzić… NIE! Ten problem możesz CAŁKOWIECIE WYELIMINOWAĆ, poprawnie korzystając z kominka. Musisz po prostu pamiętać o regularnym czyszczeniu paleniska oraz o tym, by nie otwierać drzwiczek zbyt gwałtownie przy dorzucaniu opału. Dzięki takim prostym zwyczajom unikniesz sadzy na ścianach.

V. Kominek nie jest oszczędny

Oczywiście kominek to swego rodzaju inwestycja, natomiast jest ona jak najbardziej opłacalna. Stanie się on przecież nie tylko ozdobą, lecz także oszczędnym źródłem ogrzewania. Samo użytkowanie urządzenia nie generuje wysokich kosztów – trudno o równie tanie źródło ciepła.

VI. Kominek przegrzeje dom

Niektórzy obawiają się z kolei o to, że kominek przegrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na kominek znanej, renomowanej marki. Specjaliści pomogą w ustaleniu odpowiedniej mocy grzewczej, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemności. Zamiast tego będziesz cieszyć się skrojonym na miarę źródłem ciepła.

VII. Kominek śmierdzi

W przypadku prawidłowo użytkowanego kominka nie musisz obawiać się też o nieprzyjemny zapach. Przytłaczająca woń dymu może oznaczać, że masz do czynienia z awarią. Przy odpowiedniej dbałości o kominek nie ma konieczności, abyś zaprzątał sobie tym głowę – nie pojawi się nawet ślad nieprzyjemnego zapachu.

Zatem sam widzisz, obsługa kominka jest intuicyjna i prosta. Oczywiście należy na nią poświęcić minimum czasu. Dzięki temu, że na co dzień będziesz zwracać uwagę na to, czy urządzenie funkcjonuje poprawnie, unikniesz potencjalnych nieprzyjemności. Jeśli zdecydujesz się na zakup, niebawem będziesz mógł cieszyć się nie tylko piękną ozdobą domu lub mieszkania, lecz także oszczędnym źródłem ogrzewania. A uznanie w oczach rodziny? Bezcenne!

KLIKAJĄC W LOGO ZNAJDZIESZ OFERTĘ WKŁADÓW KOMINKOWYCH Z PŁASZCZEM WODNYM FIRMY KRATKI.PL

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Foto : KRATKI.pl

Czy myśleliście kiedykolwiek o kominku w salonie? Jeżeli przeszła Wam przez głowę o tym myśl i nie jesteście do końca przekonani to już na wstępie powiem Wam, że nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać, cieszyć się ogniem i wykorzystywać to na maxa! Instalujemy w naszym systemie kominki z płaszczem wodnym firmy Kratki.pl i łączymy to w jedną całość. Co to oznacza?

Magiczny ogień, który widzicie w salonie za szybą zostaje użyty do podgrzania wody która znajduję się w tzw. płaszczu wodnym. Działa to w ten sposób:

Powiedzmy, że mamy w domu gazowy kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła, która jest załączona w tryb grzania. W salonie mamy ochotę napalić sobie w kominku bo nas po prostu naleciało na stworzenie fajnej, klimatycznej atmosfery. Odpalamy taki kominek i zaczyna się palić.. po krótkim czasie, kiedy woda w płaszczu nagrzeje się do np. temperatury 40 stopni Celsjusza to wtedy zostaje wysłany sygnał do pompy ciepła żeby po prostu się wyłączyła. W tym czasie, kiedy cieszymy się pięknie płonącą polaną za szybą w naszym salonie, kominek przy pomocy sterownika i przepustnicy utrzymuje nam zadaną temperaturę np. 50 stopni na tym samym poziomie w ciągłym czasie palenia się kominka. Ogrzana woda płynie w tym czasie do naszej podłogówki lub podgrzewa wodę użytkową w zasobniku. Dodam w tym miejscu, że do podłogówki wystarczy nam zaledwie 35 stopni żeby cieszyć się w domu temperaturą na poziomie 22 - 23 stopni Celsjusza. Przy nastawie kominka do temperatury 50 stopni ogrzewamy dodatkowo zasobnik z wodą użytkową i cieszymy się ciepłą wodą w kranie. Jest to bardzo fajne rozwiązanie zapewniające wykorzystanie energii ognia na full. Płomień i temperatura nie ucieka nam od razu w komin tylko ogrzewa tzw. płomieniówki z przepływającą wodą z naszej instalacji grzewczej. Dodam jeszcze, że  nie musimy się martwić tym, że jak dołożymy za wcześnie ostatni raz do kominka to obudzimy się w zimnym domu jak to bywało w domu rodziców opalanych węglem lub drewnem w kotle w kotłowni. W naszym systemie kominek z płaszczem wodnym jest połączony z pompą ciepła lub kondensacyjnym kotłem gazowym przez tzw. protokół komunikacyjny eBus i zarządza nam grzaniem i wentylacją domu przez każde z naszych urządzeń. Jak to się ma do kominka? Wygląda to w ten sposób, że np o godz. 23.00 dorzucamy po raz ostatni drzewo do kominka i idziemy spać. Powiedzmy o godzinie 1.30 zaczyna nam spadać temperatura w palenisku i zbliżamy się do wygaśnięcia. Wtedy sterownik z kominka wysyła sygnał do pompy ciepła i mówi jej żeby teraz ona przejęła "opiekę nad domem". My spokojnie sobie śpimy z rodziną, a w tym czasie znów pompa lub kocioł przejmuje centralne i wodę po to byśmy obudzili się rano w takim klimacie jaki nam najbardziej odpowiada. Tak to w skrócie wygląda,  mieć kominek z płaszczem wodnym w salonie. Jeżeli macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to poniżej zapoznajcie się z tekstem i rozważcie czy posiadanie kominka w swoim domu to dobra czy może zła rzecz. Dodam jeszcze, że bez żadnego problemu i w pełni kompatybilnie kominek może działać razem z wentylacją mechaniczną naszego domu tzw. Rekuperacją, a nadto świetnie się razem uzupełniać. 

WRÓĆ DO OFERTA